Archowum tagów: WUAP

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski 2015

 

 gpc_logo_smlogo PUTS

WUAP

Mieszkańcy Zalesia są już przyzwyczajeni do tego, że na początku roku odwiedzają ich najlepsi zawodnicy z Polski, Ukrainy, Czech, Słowacji, Szwecji i innych krajów. Tak też będzie w ostatni weekend marca 2015 roku. Wiedząc, że organizatorem Międzynarodowych Mistrzostw Polski jest Pan Franciszek Szabluk (Prezes PUTS) można się spodziewać zarówno wysokiego poziomu sportowego jak i wysokiego poziomu organizatorskiego. Poniżej znajdują się wszystkie niezbędne informacje, które ułatwią zgłoszenie. Dodatkowo została uruchomiona aplikacja umożliwiająca szybkie zgłoszenie on-line. O wszelkich nowościach i zmianach będziemy na bieżąco informowali na FB.

REGULAMIN

MIĘDZYNARODOWYCH MISTRZOSTW POLSKI

BENCHPRESS  RAW EQ

FEDERACJI GPC/WUAP

W DNIACH 28-29.03.2015R.

 

ZGŁOSZENIE ON-LINE TUTAJ / ON-LINE APPLICATION HERE

 

CEL ZAWODÓW

Popularyzacja wyciskania sztangi leżąc.

Integracja młodzieży i dorosłych w ramach rywalizacji sportowej.

 

ORGANIZATORZY TURNIEJU

Urząd Gminy w Zalesiu

Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej

Gminny Ośrodek Kultury w Zalesiu

Uczniowski Ludowy Pożarniczy Klub Sportowy „GAJ” w Zalesiu

Powiatowe Zarzeszenie LZS w Białej Podlaskiej

 

TERMIN I MIEJSCE ZAWODÓW

28-29.03.2015 r. hala sportowa w Zespole Szkół w Zalesiu, ul. Szkolna 10

 

SPOSÓB RYWALIZACJI

Zawody zostaną przeprowadzone zgodnie z przepisami (WUAP i GPC ).

Kategorie wagowe kobiet we wszystkich grupach wiekowych: 48 kg, 52 kg, 56 kg, 60 kg, 67,5 kg, 75 kg, 82,5 kg, +90 kg.

Kategorie wagowe mężczyzn we wszystkich gurpach wiekowych: 52 kg, 56 kg, 60kg, 67,5 kg, 75 kg, 82,5 kg, 90kg, 100kg, 110 kg, 125 kg, 140 kg, +140 kg.

 

NAGRODY

Wszyscy uczestnicy Międzynarodowych Mistrzostw Polski otrzymują:

miejsca 1 – 3; medal + dyplom

miejsca 4 – 6;  dyplom

Kategoria junior kobiety do lat 23; 1 – 3 miejsce puchar + dyplom

Kategoria open kobiety; 1 – 3 miejsce puchar + dyplom

Kategoria masters kobiety; 1 – 3 miejsca puchar + dyplom

Kategoria open T  16-17; 1 – 3 miejsce puchar + dyplom

Kategoria open T 18-19; 1 – 3 miejsce puchar + dyplom

Kategoria open juniorzy do lat 23; 1 – 3 miejsce puchar + dyplom

Kategoria open seniorzy; 1 – 3 miejsce puchar + dyplom

Kategoria open submasters 35 – 39 lat; 1-3 miejsce puchar + dyplom

Kategoria open masters 50 lat; 1 – 3 miejsce puchar + dyplom

Kategoria open masters do 60 lat; 1 – 3 miejsce puchar + dyplom

Kategoria open masters + 60 lat: 1 – 3 miejsce puchar + dyplom

Nagrody drużynowe 1-3 miejsca puchar + dyplom w RAW i EQ, punktuje 6 lub 8 zawodników, jedna waga może być dublowana.
Klasyfikacja osobno RAW oraz EQ

Nagrody: medale, puchary są oddzielnie RAW EQ

 

WARUNKI UCZESTNICTWA

Strój sportowy: koszulki do łokcia, obcisły dół, wełniak, dopuszczone specjalne koszulki, dobry stan zdrowia.

Opłata startowa: 30 EUR / 120 zł.  (opłata na miejscu)

 

WAGA/ WEGIHT

27.03.2015r.  16.00 – 19.00  wszyscy startujący w RAW

28.03.2015r.  7.00 – 9.00  wszyscy startujący w RAW

28.03.2015r. 16.00 – 19.00  wszyscy startujący w EQ

29.03.2015r. 7.00 – 9.00  wszyscy startujący w EQ

 

PROGRAM ZAWODÓW

28.03.2015 r. / sobota

9.50 odprawa techniczna

10.00 uroczyste otwarcie Międzynarodowych Mistrzostw Polski, powitanie zaproszonych gości

11.00 start Teenager16-17, Teenager 18-19,  Kobiety, Juniorzy, Submasters, Masters i Open / RAW

 

29.03.2015r. / niedziela

9.50 odprawa techniczna

10.00 uroczyste otwarcie Międzynarodowych Mistrzostw Polski ? powitanie zaproszonych gości

11.00 start Teenager16-17, Teenager 18-19,  Kobiety, Juniorzy, Submasters, Masters i   Open / EQ

 

SĘDZIOWIE

Sędzia główny: Andrzej Skowronek KM – Ruda Śląska

Sędzia: Franciszek Szabluk Wielokrotny Mistrz Świata

Sędziowie wytypowani przez Federację WUAP/ GPC

Spiker: Wojciech Laszuk

Spiker: Piotr Woźniak – Biała Podlaska

Sekretariat Mistrzostw: Marzena Niedźwiedź, Jolanta Chaciewicz, Wiesław Rzymowski, Adrian Kamiński, Maciej Kublik

 

NOCLEGI I WYŻYWIENIE

Hotel Karczma w Horbowie, tel/fax +48 83 375-75-45, e-mail- wzagrodzie@pajerokarczma.pl

Hotel Skala Biała Podlaska, ul.Artyleryjska 1, tel: +48 83 343 73 73, e-mail: hotel@skalabp.pl

Zajazd Leśny Firmy Pajero w Zalesiu  tel: +48 83 375-75-70

Hotel LOTOS w Woskrzenicach- tel: +48 83 341-11-93, +48 83 341-11-39

Hotel Pod Dębami w Kobylanach  tel: + 48 83 375 16 32, e-mail: rezerwacje@hotelpoddebami.pl

Hotel LESTA w Zalesiu  tel: +48 83 375-71-29

Gospodarstwo Agroturystyczne „Kraciówka” w Koczukówce  tel: + 48 604 535 579, e-mail: kraciowka@poczta.fm

 

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

Każdy zawodnik zawodów powinien być ubezpieczony we własnym zakresie lub przez delegujący klub.

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki w czasie zawodów.

Wszystkie sprawy sporne rozstrzyga Sędzia Główny w porozumieniu z organizatorem.

Proszę o zgłoszenie zawodników do dnia 15.03.2015r. e-mail: wuap@zalesie.pl; franek56_56@tlen.pl

Więcej informacji odnośnie zawodów można uzyskać u Franciszka Szabluka

(tel. 721 575 778), wuap.gminazalesie.pl, e-powerlifting.com

 

PATRONAT MEDIALNY

  • TV Lublin
  • TV Biala
  • Radio Lublin,
  • Słowo Podlasia, Roman Laszuk; redaktor sportowy
  • Słowo Podlasia, Adam Trochimiuk; fotoreporter
  • Radio Katolickie „Podlasie”
  • www.e-powerlifting.com
  • Tygodnik „Wspólnota” Mateusz Połynka; redaktor sportowy
  • Gościniec Bialsk

POLSKA

Mistrzostwa Świata WUAP 2014

WUAP

logo PUTSW dniach 6 – 11 października 2014 roku, w austriackiej miejscowości Telfs, odbędą się Mistrzostwa Świata federacji WUAP. Na tych mistrzostwach po raz pierwszy federacja WUAP wprowadza również rywalizację w formule RAW. W linkach poniżej można pobrać niezbędne informacje oraz formularz zgłoszeniowy, który należy wysłać na adres mail: stroj.heinz@gmail.com

 

Formularz zgłoszeniowy
Informacje
Strona zawodów

 

Wyniki Międzynarodowych Mistrzostw Polski Zalesie 2014

Zalesie

W sobotę i w niedzielę byliśmy światkami rywalizacji zawodników podczas odbywających się w Zalesiu Międzynarodowych Mistrzostw Polski  w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W tym roku po raz pierwszy mistrzostwa zostały przeprowadzone zarówno w formule RAW jak i EQ.

Do formuły RAW należała sobota. Fascynujący pojedynek na ciężary toczyli ze sobą Artur Rejek i Bartosz Chalaj. Pierwszy ostatecznie skończył rywalizację na 242,5 kg, a drugi, chociaż podchodził do 240 kg, uporał się z ciężarem 230 kg.

logo PUTS

W niedzielę rywalizowali zawodnicy w formule EQ. Zarówno Panie jak i Panowie dostarczyli niesamowitych wrażeń. Pierwszym wydarzeniem było pobicie Rekordu Polski w kategorii juniorów 16-17 lat przez Marlenę Sosidko z Zalesia, który od niedzieli wynosi 75 kg. Kolejny popis swojej mocy dały zawodniczki ze Słowacji. Dagmar Liptakova  ostatecznie zakończyła rywalizację na 127,5 kg, chociaż blisko było 132,5 kg, co byłoby nowym Rekordem Świata. Natomiast Julia Kusturova uporała się z ciężarem 162,5 kg. Ta znana ze światowych pomostów zawodniczka, przyzwyczaiła już wszystkich kibiców, że granica jej możliwości jest ciężka do przewidzenia. W śród mężczyzn wyniki były równie fascynujące. Kategorię 82,5 kg zwyciężył słowacki zawodnik Jozef Cicvara z wynikiem 250,5 kg, co jest nowym Rekordem Słowacji. Kategorię 90 kg zwyciężył Dawid Deptuch z wynikiem 260 kg. Nie tylko w Polsce, ale też i na świecie kategorię do 100 kg zdominował Piotr Herold i tak było i tym razem. Po zaliczeniu w pierwszej próbie 300 kg, Piotr dwukrotnie atakował swój rekord wszechwag i podchodził do 350 kg. Jednak tym razem sztanga okazała się za ciężka.

Tutaj są pełne wyniki

Sezon czas zacząć!!!

logo PUTS

Jeśli Mistrzostwa Polski, to Zalesie. Ta mała miejscowość znana jest z gościnności oraz organizacji wspaniałych zawodów rangi międzynarodowej.

Ten rok będzie przełomowy w organizacji Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Sztangi przez Polską Unię Trójboju Siłowego. Po raz pierwszy zawody będą organizowane w formule RAW oraz w specjalistycznym sprzęcie, czyli EQ. Zawody zaplanowane są na 12 – 13 kwietnia 2014 roku. W pierwszym dniu odbędą się MMP w formule RAW federacji GPC a w drugim MMP federacji WUAP w formule EQ. Prezes Polskiej Unii Pan Franciszek Szabluk, organizując te zawody w ten sposób, daje możliwość startu zawodnikom i tym samym szansę na zdobycie medali w dwóch federacjach w jeden weekend. Już wkrótce więcej szczegółów.

Regulamin Mistrzostw do pobrania

Zgłoszenie szybkie

Entry Form

Karta zgłoszeń

 

REGULAMIN

MIĘDZYNARODOWYCH MISTRZOSTW POLSKI
BENCHPRESS  RAW EQ FEDERACJI GPC/WUAP

W DNIACH 12-13.04.2014R

 

I.                   CEL ZAWODÓW

 

  1. Popularyzacja wyciskania sztangi leżąc.
  2. Integracja młodzieży i dorosłych w ramach rywalizacji sportowej.

 

II.                ORGANIZATORZY TURNIEJU

  1. Urząd Gminy w Zalesiu
  2. Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej
  3. Gminny Ośrodek Kultury w Zalesiu
  4. Uczniowski Ludowy Pożarniczy Klub Sportowy GAJ w Zalesiu
  5. Powiatowe Zarzeszenie LZS w Białej Podlaskiej

 

III.             TERMIN I MIEJSCE ZAWODÓW

  1. 12-13.04.2014 r. hala sportowa w Zespole Szkół w Zalesiu, ul. Szkolna 10

 

IV.             SPOSÓB RYWALIZACJI

  1. Zawody zostaną przeprowadzone zgodnie z przepisami (WUAP i GPC ).

Kategorie wagowe kobiet we wszystkich grupach wiekowych: 48 kg, 52 kg, 56 kg, 60 kg, 67,5 kg, 75 kg, 82,5 kg, +90 kg.

Kategorie wagowe mężczyzn we wszystkich grupach wiekowych: 52 kg, 56 kg, 60 kg, 67,5 kg, 75 kg, 82,5 kg, 90 kg, 100 kg, 110 kg, 125 kg, 140 kg, +140 kg.

 

V.                NAGRODY

Wszyscy uczestnicy Międzynarodowych Mistrzostw Polski otrzymują:

miejsca 1 – 3; medal + dyplom

miejsca 4 – 6;  dyplom

  1. Kategoria junior kobiety do lat 23;1 – 3 miejsce puchar + dyplom
  2. Kategoria open kobiety; 1 – 3 miejsce puchar + dyplom
  3. Kategoria masters kobiety; 1 – 3 miejsca puchar + dyplom
  4. Kategoria open T  16-17; 1 – 3 miejsce puchar + dyplom
  5. Kategoria open T 18-19; 1 – 3 miejsce puchar + dyplom
  6. Kategoria open juniorzy do lat 23; 1 – 3 miejsce puchar + dyplom
  7. Kategoria open seniorzy; 1 – 3 miejsce puchar + dyplom
  8. Kategoria open submasters 35-39 lat; 1-3 miejsce puchar + dyplom
  9. Kategoria open masters 50 lat; 1 – 3 miejsce puchar + dyplom
  10. Kategoria open masters do 60 lat; 1 – 3 miejsce puchar + dyplom
  11. Kategoria open masters + 60 lat: 1 – 3 miejsce puchar + dyplomKlastfikacja osobno Raw oraz EQ
    Nagrody: medale, puchary są oddzielnie RAW EQ

           

 

VI.             WARUNKI UCZESTNICTWA

  1. Strój sportowy – koszulki do łokcia, obcisły dół, wełniak, dopuszczone specjalne koszulki, dobry stan zdrowia.
  2. Opłata startowa: 30 EUR / 120 zł./ opłata na miejscu

 

VII.          WAGA/ WEGIHT

11.04.2014r.  16.00 – 19.00 wszyscy startujący w RAW

12.04.2014r. 7.00 – 9.00 wszyscy startujący w RAW

12.04.2014r. 16.00 – 19.00 wszyscy startujący w EQ

13.04.2014r. 7.00 – 9.00 wszyscy startujący w EQ

 

VIII.       PROGRAM ZAWODÓW

 

12.04.2014 r. / sobota

  1. 9.50 odprawa techniczna
  2. 10.00 uroczyste otwarcie Międzynarodowych Mistrzostw Polski – powitanie zaproszonych gości
  3. 11.00 start Teenager16-17, Teenager 18-19,  Kobiety, Juniorzy, Submasters, Masters i Open / RAW

 

13.04.2014r. / niedziela

1.    9.50 odprawa techniczna

2.    10.00 uroczyste otwarcie Międzynarodowych Mistrzostw Polski – powitanie zaproszonych gości

3.    11.00 start Teenager16-17, Teenager 18-19,  Kobiety, Juniorzy, Submasters, Masters i   Open / EQ

 

IX.             SĘDZIOWIE

  1. Sędzia główny: Andrzej Skowronek KM – Ruda Śląska
  2. Sędzia: Franciszek Szabluk Wielokrotny Mistrz Świata
  3. Sędziowie wytypowani przez Federację WUAP/ GPC
  4. Spiker: Wojciech Laszuk
  5. Spiker: Piotr Woźniak – Biała Podlaska
  6. Sekretariat Mistrzostw: Marzena Niedźwiedź, Jolanta Chaciewicz, Wiesław Rzymowski, Adrian Kamiński, Maciej Kublik

 

X.                NOCLEGI I WYŻYWIENIE

  1. Hotel Karczma w Horbowie  tel/fax +48 83 375-75-45, e-mail- wzagrodzie@pajerokarczma.pl
  2. Hotel Skala Biała Podlaska, ul.Artyleryjska 1, tel: +48 83 343 73 73, e-mail- hotel@skalabp.pl
  3.  Zajazd Leśny Firmy Pajero w Zalesiu  tel: +48 83 375-75-70
  4. Hotel LOTOS w Woskrzenicach- tel: +48 83 341-11-93, +48 83 341-11-39
  5. Hotel Pod Dębami w Kobylanach  tel: + 48 83 375 16 32, e-mail: rezerwacje@hotelpoddebami.pl
  6. Hotel LESTA w Zalesiu  tel: +48 83 375-71-29
  7. Gospodarstwo Agroturystyczne Kraciówka w Koczukówce  tel: + 48 604 535 579, e-mail- kraciowka@poczta.fm

 

XI.             POSTANOWIENIA KOŃCOWE

  1. Każdy zawodnik zawodów powinien być ubezpieczony we własnym zakresie lub przez delegujący klub.
  2. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki w czasie zawodów.
  3. Wszystkie sprawy sporne rozstrzyga Sędzia Główny w porozumieniu z organizatorem.
  4. Proszę o zgłoszenie zawodników do dnia 04.04.2014r.
  5. Więcej informacji odnośnie zawodów można uzyskać u Franciszka Szabluka (tel. 721 575 778), wuap.gminazalesie.pl, e-powerlifting.com

 

XII.          PATRONAT MEDIALNY

  • TV Lublin
  • TV Biala
  • Radio Lublin,
  • Słowo Podlasia – Roman Laszuk; redaktor sportowy
  • Słowo Podlasia – Adam Trochimiuk; fotoreporter
  • Radio Katolickie Podlasie
  • Tygodnik Wspólnota, Mateusz Połynka; redaktor sportowy
  • Gościniec Bialski
  • www.e-powerlifting.com

Boomerang silver

Lista zawodników (stan na 07.04.2014)

 

 

EQ

Women:

 

Lp.

Imię i nazwisko

Kategoria wiekowa

Kategoria wagowa

Kraj

1. Katarzyna Lorenc T 16-17 56 kg Poland
2. Marlena Sosidko T 16-17 60 kg Poland
3. Erika Buzinkayova T 18-19 52 kg Slovakia
4. Jana Vaskova T 18-19 75 kg Slovakia
5. Magdalena Sławińska T 18-19 82,5 kg Poland
6. Daniela Lastivkova J 23 67,5 kg Slovakia
7. Ewa Markowska J 23 82,5 kg Poland
8. Honorata Kaczorowska Open 56 kg Poland
9. Dagmar Liptakova Open 60 kg Slovakia
10. Julia Kosturova Open 75 kg Slovakia
11. Terezia Mila Submasters 60 kg Slovakia

 Men: 

 

Lp.

Imię i nazwisko

Kategoria wiekowa

Kategoria wagowa

Kraj

1. Kamil Lipiński T 16-17 67,5 kg Poland
2. Tomasz Witkowski T 16-17 67,5 kg Poland
3. Adrian Broda T 16-17 82,5 kg Poland
4. Damian Krasucki T 18-19 52 kg Poland
5. Vladyslaw Paletko T 18-19 90 kg Ukraine
6. Łukasz Wasyluk T 18-19 110 kg Poland
7. Paweł Miginko J 23 60 kg Poland
8. Łukasz Siawluk J 23 60 kg Poland
9. Adrian Skubisz J 23 67,5 kg Poland
10. Adrian Lipiński J 23 67,5 kg Poland
11. Daniel Jurc J 23 67,5 kg Poland
12. Jacek Brodzik J 23 67,5 kg Poland
13. Damian Wolnik J 23 67,5 kg Poland
14. Adrian Kopania J 23 75 kg Poland
15. Paweł Szudejko J 23 75 kg Poland
16. Rafał Żarnowski J 23 75 kg Poland
17. Arkadiusz Nowak J 23 75 kg Poland
18. Paweł Walczak J 23 75 kg Poland
19. Paweł Czempiel J 23 75 kg Poland
20. Mateusz Gajewicz J 23 82,5 kg Poland
21. Rafał Krawczyk J 23 82,5 kg Poland
22. Dawid Haład J 23 82,5 kg Poland
23. Daniel Samoszuk J 23 90 kg Poland
24. Mateusz Kołata J 23 90 kg Poland
25. Łukasz Kurjaniuk J 23 90 kg Poland
26. Piotr Bosek J 23 110 kg Poland
27. Dominik Popernik J 23 140 kg Slovakia
28. Marcin Zabielski Open 67,5 kg Poland
29. Tomasz Zieliński Open 75 kg Poland
30. Grzegorz Drewiela Open 75 kg Poland
31. Sylwester Kubacki Open 82,5 kg Poland
32. Jonas Anderbing Open 82,5 kg Sweden
33. Robert Wrzawiński Open 82,5 kg Poland
34. Jozef Cicvara Open 82,5 kg Slovakia
35. Volodymyr Galyga Open 82,5 kg Ukraine
36. Łukasz Kozłowski Open 82,5 kg Poland
37. Rafał Gędzier Open 82,5 kg Poland
38. Dawid Deptuch Open 90 kg Poland
39. Niklas Hakansson Open 90 kg Sweden
40. Krzysztof Zakrzewski Open 90 kg Poland
42. Przemysław Komarski Open 90 kg
43. Krzysztof Celiński Open 100 kg Poland
44. Piotr Herold Open 100 kg Poland
45. Maciej Jaśkiewicz Open 100 kg Poland
46. Sebastian Bulenger Open 110 kg Poland
47. Mateusz Lewandow Open 110 kg Poland
48. Hubert Dawidziuk Open 110 kg Poland
49. Artur Rejek Open 110 kg Poland
50. Mirosław Zakrzewski Open 125 kg Poland
51. Adam Nalewajk Open 140 kg Poland
52. Dariusz Wdowiński Open 140 kg Poland
53. Artur Kowalski Open 140 kg Poland
54. Seweryn Domański Open 140 kg Poland
55. Kamil Siemborski Open 140 kg Poland
56. Karri Kaliola Open 140 kg Poland
57. Rafał Wysocki Open 140+ kg Poland
58. Rafał Myszka Open 140+ kg Poland
59. Marcin Herok Submasters 75 kg Poland
60. Igors Marudins Submasters 82,5 kg Latvia
61. Mihails Rekaikins Submasters 100 kg Latvia
62. Juliusz Zbierski Submasters 100 kg Poland
63. Sebastian Balner Submasters 110 kg Poland
64. Adam Kozłowski Submasters 110 kg Poland
65. Tomasz Czapiewski Submasters 140 kg Poland
66. Arkadiusz Herold Masters 40-44 100 kg Poland
67. Juliusz Zbierski Masters 40-44 100 kg Poland
68. Niclas Friberg Masters 40-44 100 kg Sweden
69. Marian Mily Masters 40-44 110 kg Slovakia
70. Marcel Matej Masters 40-44 110 kg Slovakia
71. Zygmunt Wysocki Masters 45-49 82,5 kg Poland
72. Waldemar Nacewicz Masters 45-49 125 kg Poland
73. Grzegorz Peksa Masters 45-49 140 kg Poland
74. Janusz Witkowski Masters 50-54 90 kg Poland
75. Bernard  Hojka Masters 55-59 75 kg Poland
76. Zdzisław Leśniewski Masters 55-59 82,5 kg Poland
77. Franciszek Szabluk Masters 55-59 90 kg Poland
78. Wiesław Wróbel Masters 55-59 100 kg Poland
79. Stanisław Kozenko Masters 55-59 100 kg Poland
80. Krzysztof  Kołodziej Masters 55-59 100 kg Poland
81. Wojciech Nitecki Masters 55-59 110 kg Poland
82. Marian Knuth Masters 55-59 110 kg Poland
83. Antoni Kalński Masters 60-64 67,5 kg Poland
84. Zbigniew Koper Masters 60-64 75 kg Poland
85. Witold Tarkowski Masters 65-69 60 kg Poland
86. Kazimierz Tamiłowski Masters 65-69 82,5 kg Poland
87. Jan Matej Masters 65-69 90 kg Slovakia

RAW


Women:

 

Lp.

Imię i nazwisko

Kategoria wiekowa

Kategoria wagowa

Kraj

1. Marlena Sosidko T 16-17 60 kg Poland
2. Ewa Rogulska Open 67,5 kg Poland
3. Maryna Soltanova Open 67,5 kg Ukraine
4. Marzena Dowalewska Open 82,5 kg Poland
5. Slavka Ratvajska Masters 40-44 56 kg Slovakia
6. Marzena Wysocka Masters 45-49 90 kg Poland
7. Liudmyla Tsvietkova Masters 50-54 56 kg Ukraine

 

Men:

Lp.

Imie i nazwisko

Kategoria wiekowa

Kategoria wagowa

Kraj

1. Krzysztof Pruszyński T 16-17 52 kg Poland
2. Stanislaw Kotsaga T 16-17 67,5 kg Ukraine
3. Dariusz Wybraniel T 16-17 67,5kg Poland
4. Marcin Górecki T 16-17 67,5 kg Poland
5. Mateusz Czarnecki T 16-17 75 kg Poland
6. Mateusz Sawicki T 16-17 75 kg Poland
7. Tomasz Malczyk T 18-19 75 kg Poland
8. Patryk Linkiewicz T 18-19 67,5 kg Poland
9. Grzegorz Walczak T 18-19 75 kg Poland
10. Stepan Malyk T 18-19 90 kg Ukraine
11. Adrian Skubisz J 23 67,5 kg Poland
12. Jacek Brodzik J 23 67,5 kg Poland
13. Damian Gordon J 23 67,5 kg Poland
14. Rafał Oraczewski J 23 75 kg Poland
15. Adrian Kopania J 23 75 kg Poland
16. Paweł Czempiel J 23 75 kg Poland
17. Mateusz Gajewicz J 23 82,5 kg Poland
18. Rafał Krawczyk J 23 82,5 kg Poland
19. Sebastian Pawlik J 23 82,5 kg Poland
20. Mariusz Warowny J 23 90 kg Poland
21. Łukasz Kurjaniuk J 23 90 kg Poland
22. Oleksandr Slavutskyy J 23 90 kg Ukraine
23. Adam Przygoda Open 60 kg Poland
24. Michał Różcki Open 67,5 kg Poland
25. Marcin Kosowski Open 67,5 kg Poland
26. Dominik Skrzyński Open 75 kg Poland
27. Roman Śliż Open 75 kg Poland
28. Marek Tokarski Open 75 kg Poland
29. Radosław Brzoza Open 82,5 kg Poland
30. Bartosz Chyła Open 82,5 kg Poland
31. Robert Wrzawiński Open 82,5 kg Poland
32. Krzysztof Klimaszewski Open 82,5 kg Poland
33. Patryk Szypuła Open 90 kg Poland
34 Krzysztof Jaworski Open 90 kg Poland
35. Dawid Kijewski Open 90 kg Ukraine
36. Mateusz Lewandowicz Open 90 kg Poland
37. Paweł Tryborczuk Open 90 kg Poland
38. Miłosz Kazimierski Open 90 kg Poland
39. Igor Vinyarski Open 100 kg Ukraine
40. Adam Chyła Open 100 kg Poland
41. Konrad Czupryn Open 100 kg Poland
42. Mirosław Orłowski Open 100 kg Poland
43. Oleg Palamarchuk Open 110 kg Ukraine
44. Sebastian Bulenger Open 110 kg Poland
45. Peter Hallberg Open 110 kg Sweden
46. Daniel Makowski Open 110 kg Poland
47. Artur Rejek Open 110 kg Poland
48. Volodymyr Lebanskyi Open 110 kg Ukraine
49. Waldemar Jóźwik Open 110 kg Poland
50. Pavlov Yevheniy Open 125 kg Ukraine
51. Tomasz Chwalczuk Open 125 kg Poland
52. Łukasz Kuzioła Open 125 kg Poland
53. Tomasz Chwalczuk Open 125 kg Poland
54. Tomasz Czapiewski Open 140 kg Poland
55. Dariusz Wdowiński Open 140 kg Poland
56. Artur Kowalski Open 140 kg Poland
57. Kamil Siemborski Open 140 kg Poland
58. Bartosz Chałaj Open 125 kg Poland
59. Artur Kiczuk Open 140 kg Poland
60. Rafał Wysocki Open 140+ kg Poland
61. Rafał Myszka Open 140+ kg Poland
62. Marek Suchodolski Masters 40-44 67,5 kg Poland
63. Bogdan Kropidłowski Masters 40-44 75 kg Poland
64. Hovhannes Yazichyan Masters 40-44 90 kg Armenia
65. Michał Kijański Masters 40-44 100 kg Poland
66. Andrzej Kruczyński Masters 40-44 110 kg Poland
67. Oleg Palamarchuk Masters 40-44 110 kg Ukraine
68. Dariusz Formella Masters 40-44 110 kg Poland
69. Zbigniew Wawrzyniak Masters 40-44 110 kg Poland
70. Artur Rejek Masters 40-44 110 kg Poland
71. Krzysztof Chowaniak Masters 40-44 125 kg Poland
72. Zygmunt Wysocki Masters 45-49 82,5kg Poland
73. Jerzy Kot Masters 45-49 140 + kg Poland
74. Witold Golus Masters 50-54 100 kg Sweden
75. Zdzisław Leśniewski Masters 55-59 82,5 kg Poland
76. Oleksii Khromenkov Masters 55-59 100 kg Ukraine
77. Krzysztof  Kołodziej Masters 55-59 100 kg Poland
78. Jan Gołąbek Masters 55-59 110 kg Poland
79. Wojciech Nitecki Masters 55-59 110 kg Poland
80. Marian Knuth Masters 55-59 110 kg Poland
81. Antoni Kaliński Masters 60-64 67,5 kg Poland
82. Zbigniew Koper Masters 60-64 75 kg Poland
83. Witold Tarkowski Masters 65-69 60 kg Poland
84. Kazimierz Tamiłowski Masters 65-69 82,5 kg Poland
85. Wiesław Dąbrowski Masters 70-74 75 kg Poland
86. Mirosław Orłowski Masters 70-74 100 kg Poland

 

 

 


Kalendarz na 2014 rok

2014

Dużymi krokami wchodzimy w 2014 rok. Jak zwykle będzie to rok obfitujący w duże imprezy sportowe federacji GPC, WUAP i WPC. Dla Naszych zawodników sezon zacznie się Międzynarodowymi Mistrzostwami Polski w Wyciskaniu, które odbędą się w Zalesiu. W 2014 roku będą one szczególne, ponieważ pierwszy raz zostaną przeprowadzone Mistrzostwa dwóch federacji GPC i WUAP, oraz odbędą się w dwóch częściach, w formule RAW  i w sprzęcie do wyciskania.

Prezes Polskiej Unii Trójboju Siłowego, Pan Franciszek Szabluk, zdradził portalowi e-powerlifting.com, że zawodnicy PUTS będą się koncentrowali na startach w federacji GPC. Z tego powodu kolejnym większym wyzwaniem będą Mistrzostwa Europy w czeskim Trutnov. Już niedługo na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo więcej szczegółów na temat poszczególnych zawodów. Poniżej można znaleźć link do kalendarza na rok 2014.

KALENDARZ MOCY 

Puchar Świata WUAP Zalesie 2013

WUAPWszyscy fani żelaznego sportu wiedzą, że od 08.11.2013 do 10.11.2013 w Zalesiu odbędą

logo POTSsię najważniejsze zawody tego roku w Polsce. Puchar Świata, zaraz po Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy jest najważniejszą imprezą sportową, która ściąga największe nazwiska światowego powerliftingu. Organizatorem pucharu jest Prezes Polskiej Unii Trójboju Siłowego Franciszek Szabluk, który organizując Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu ściąga wielu zawodników z kraju i zagranicy. Pan Prezes jest gwarancją, że zawody zaszczycą wielkie gwiazdy, które dostarczą wielu emocji.

 

Waga (Weight) zawodników 

Czwartek (07.11.2013)

12.00-14.00 wszyscy zawodnicy startujący w piątek. Powerlifting: Teenager, Junior, Kobiety, Masters

17.00-19.00 wszyscy zawodnicy startujący w piątek. Powerlifting: Teenager, Junior, Kobiety, Masters

Piątek (08.11.2013)

08.00-10.00 wszyscy zawodnicy startujący w piątek. Powerlifting: Teenager, Junior, Kobiety, Masters

12.00-14.00 wszyscy zawodnicy startujący w sobotę. Powerlifting: Submasters, Open oraz Bench-Press: Teenager 16-17, 18-19, Junior 23

16.00-18.00 wszyscy zawodnicy startujący w sobotę. Powerlifting: Submasters, Open oraz Bench-Press: Teenager 16-17, 18-19, Junior 23

Sobota (09.11.2013)

07.00-09.00 wszyscy zawodnicy startujący w sobotę. Powerlifting: Submasters, Open oraz Bench-Press: Teenager 16-17, 18-19, Junior 23

11.00-13.00 wszyscy zawodnicy startujący w niedzielę. Bench-Press: Kobiety, Submasters, Masters, Open

16.00-18.00 wszyscy zawodnicy startujący w niedzielę. Bench-Press: Kobiety, Submasters, Masters, Open

Niedziela (10.11.2013)

07.00-09.00 wszyscy zawodnicy startujący w niedzielę.  Bench-Press: Kobiety, Submasters, Masters, Open

Ważenie i zawody Wordl CUP: Hala Sportowa w Zespole Szkół w Zalesiu/k. Terespola ul. Szkolna 10

 

Harmonogram startu World CUP

Piątek 08.11.2013 – start godzina 11.30

Powerlifting Teenager, Junior, Kobiety, Masters

Sobota 09.11.2013 – start godzina 10.00

Powerlifting Submasters, Open

Sobota 09.11.2013 – start godzina 14.00

Bench-Press Teenager, Junior 23

Sobota 09.11.2013 – godzina 19.00 Bankiet

Niedziela 10.11.2013 – start godzina 10.00

Bench-Press Kobiety, Submaster, Masters, Open

 

ZGŁOSZENIA

!!!TRANSMISJA!!!

Galeria i wyniki Mistrzostw Świata WUAP 2013

Przekazujemy Państwu pełne wyniki oraz do obejrzenia galerie Mistrzostw Świata federacji WUAP Eilenburg 2013, którą przekazali nam Nasi Reprezentanci.

Wyniki:

ŚRODA

CZWARTEK

PIĄTEK

SOBOTA

IMG_3601 IMG_3598 IMG_3597 IMG_3595 IMG_3594 IMG_3592 IMG_3590

IMG_3588 IMG_3589 IMG_3587 IMG_3586 IMG_3585IMG_3583 IMG_3582 IMG_3581 IMG_3579IMG_0726 IMG_0723 IMG_0722 IMG_0721q IMG_0708 IMG_0703 IMG_0702 IMG_0701 IMG_0700 - Kopia IMG_0699 - Kopia IMG_0696 - Kopia IMG_0692 - Kopia

Mistrzostwa Świata WUAP Eilenburg 2013

 

WUAP

Od 24 do 28 września 2013 w niemieckiej miejscowości Eilenburg odbywać się będą Mistrzostwa Świata federacji WUAP. Miasto leżące  nad rzeką Mulda w kraju związkowym Saksonia, w okręgu administracyjnym Lipsk, w powiecie Nordsachsen, po raz kolejny będzie organizatorem wielkiej imprezy tej federacji. Biorąc pod uwagę bliskość Naszego kraju, można stwierdzić, że zjawi się czołówka Polskich zawodników, którzy godnie zaprezentują Nasze barwy.

Waga zawodnikówlogo POTS

Wtorek, 24. Września 2013                 
10:00 – 12:00 wszyscy zawodnicy startujący w środę 
16:00 – 18:00  wszyscy zawodnicy startujący w środę 

Środa, 25. Września 2013                
07:00 – 09:00  wszyscy zawodnicy startujący w środę  
10:00 – 12:00  wszyscy zawodnicy startujący w czwartek 
16:00 – 18:00  wszyscy zawodnicy startujący w czwartek

Czwartek, 26. Wrzesień                
7:00 – 09:00  wszyscy zawodnicy startujący w czwartek 
10:00 – 12:00 wszyscy zawodnicy startujący w piątek 
16:00 – 18:00  wszyscy zawodnicy startujący w piątek

Piątek, 27. Września 2013               
07:00 – 09:00  wszyscy zawodnicy startujący w piątek Wappen_eilenburg

10:00 – 12:00  wszyscy zawodnicy startujący w sobotę 

16:00 – 18:00  wszyscy zawodnicy startujący w sobotę

Sobota, 28. Września 2013       
07:00 – 09:00  wszyscy zawodnicy startujący w sobotę

 

Harmonogram 

25. Wrzesień 2013 – Środa, start 10:00 

Ceremonia otwarcia 9:00

Benchpress Teenager / Juniorzy / Masters

26. Wrzesień 2013 – czwartek, start 10:00 Uhr

Benchpress Kobiety / SubMaster / Open

27. Wrzesień 2013 – piątek, start 10:00

Trójbój siłowy Teenager / Juniorzy / Masters

28. Wrzesień 2013 – sobota, start 10.00 Uhr (10:00)

Trójbój siłowy Kobiety / SubMaster / Open

Miejsce zawodów

Bürgerhaus Eilenburg – Franz-Mehring-Strasse 23 – 04838 Eilenburg – NIEMCY

www.buegerhaus-eilenburg.de

Zakwaterowanie

Eilenburg … Hotels & Pensionen

Leipzig … Unterkünfte

Torgau … Unterkünfte

Taucha … Hotels & Pensionen

Kontakt

Marcel Mette

Zum Damm 5a – 04838 Jesewitz – GERMANY – mamette@gmx.de

 

Zgłoszenie MŚ 2013

Lista startowa MŚ 2013

Mistrzostwa Świata GPC Eger (Węgry).

logo POTS
gpc-logo

 Mistrzostwa Świata GPC Eger (Węgry). 

 

Zawody odbędą się w dniach 22-28 września 2013, zarówno w formule RAW jak i w specjalistycznym sprzęcie.  Formularz zgłoszeniowy dla zawodników z Polski można znaleźć TUTAJ.

Poniżej znajdziecie wszystkie informacje dotyczące Mistrzostw Świata.

 

 

Menedżer zawodów Sándor FREIMANN, Péter KERECSÉNYI (00-36-30-351-9897) i László Hajdu (00-36-70-945-5472)
Lokalizacja: H-3300 Eger, Szálloda u. 3. ?HOTEL EGER & PARK
Organizator: Hungarian Powerlifting Congress
Termin zgłoszenia: 01 września 2013. Zgłoszenia będą rozpatrywane, jeśli formularz zgłoszeniowy został wysłany na  adres e-mail (hungarianpowerliftingcongress@gmail.com ) oraz wpisowe zostało wpłacone na konto bankowe (Hungarian Powerlifting Congress, address: 9200 Mosonmagyaróvár, Kálnoki u . 11, Swift Code: TAKBHUHB, IBAN: HU82 5950 0155 5001 3667 0000 0000, Bank Name: Rajka és Vidéke Takarékszövetkezet, Bank address: 9200 Mosonmagyaróvár, Palánk u. 8).
Wpisowe: - Wyciskanie 60 EUR – teenager i  junior tylko 50 EUR
– Trójbój siłowy 60 EUR – teenager i junior tylko 50 EUR
– Jeśli chcesz, wystartować w więcej niż jednej kategorii (np. raw i equipped ), dopłacasz 40 EUR za dalsze nominacje.

Późniejsze opłaty będą przyjmowane, ale musisz dopłacić + 50 EUR.

Kategorie wagowe: Kobieta -44, -48, -52, -56, -60, -67,5, -75, -82,5, -90, 90 kg.
Mężczyzna -52, -56, -60, -67,5, -75, -82,5 , -90, -100, -110, -125, -140, 140 kg.
Kategorie wiekowe: Teen I. (13-15), Teen II. (16-17), Teen III. (18-19), Junior (20-23), Open, Master I. (40-44), Master II. (45-49), Master III. (50-54), Master IV. (55-59), Master V. (60-64), Master VI. (65-69) Master VII. (70-74), Master VIII. (75-79), Master IX. (powyżej 80)
Nagrody: Medale dla kategorii wagowych 1.  2. i 3. miejsca. Puchary dla najlepszych w kategorii. Wszystkim zawodnikom będą przyznawane dyplomu.
Hotel: Hotel EGER***  3300 Eger, Szálloda str. 3.,

www.hotelegerpark.hu

Phone: 00-36-522-200,

Email: info@hotelegerpark.hugergo.veres@hotelegerpark.hu

Cena:

72 EUR / pokój z podwójnym łóżkiem / noc (zawiera śniadanie)

54 EUR / pokój jednoosobowy / noc (zawiera śniadanie).

Rezerwacja do 20 sierpnia 2013.

 

Hotel Minaret***  3300 Eger, Knézich Károly str. 2.,

Email: info@hotelegerpark.hugergo.veres@hotelegerpark.hu

Cena:

60 EUR / sypialnia z podwójnym łóżkiem / noc,

50 EUR / pokój jednoosobowy / noc.

Rezerwacja do 20 sierpnia 2013.

 

 

Transfer z lotniska:

Budapeszt (Liszt Ferenc Airport) – Eger (9 mini bus osoba): 25 EUR / osoba
Eger – Budapeszt (Liszt Ferenc Airport) (9 mini bus osoba): 25 EUR / os
Budapeszt (Liszt Ferenc Airport) – Eger (samochody / max 4 osoby): 35 EUR / os
Eger – Budapeszt (Liszt Ferenc Airport) (samochody / max 4 osoby): 35 EUR / os

Zawodnicy mogą czekać wyjazd, aż się uzbiera cały transport.

Informacje dla rezerwacji transportu: gpc2013eger.trans @ gmail.com

 

Mistrzostwa Europy WUAP Trnava 2013

WUAP

Mistrzostwa Europy WUAP są najważniejszą imprezą sportową tej federacji pierwszego półrocza. Tym razem najlepszych zawodników może gościć słowacka miejscowość Trnava.

Jak co roku można podziwiać na pomoście, również Naszych Reprezentantów, którzy z dumą udowadniają, że należymy do światowej czołówki sportów siłowych.

Poniżej można znaleźć wyniki rywalizacji.

Wyniki Mistrzostw Europy kategorie wagowe

Wyniki Mistrzostw Europy wyniki wszechwag

Starsze posty «