Co możesz zyskać stosując neoprenowe ochraniacze?

Red Monster Sleves1Na pewno widzieliście na siłowni, zawodach lub w Internecie ludzi, którzy ćwiczą z neoprenowymi ochraniaczami na łokciach albo na kolanach. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się czy możecie z czegoś takiego skorzystać? „Ciekawe czy mi pomogą”? „Czy warto w to zainwestować”?

Red Monster Sleves2Jeśli odczuwasz bóle w okolicy stawu, jeśli twoje stawy są narażone na częste obciążenia, warto się bliżej przyjrzeć korzyścią, jakie dają neoprenowe ochraniacze. Czy oprócz utrzymania temperatury w obrębie stawu czegoś jeszcze można oczekiwać od ochraniaczy neoprenowych?

Na pewno zyskujesz cenny element kompresji, który zwiększa przepływ krwi przez naczynia krwionośne i zmniejsza ból, nie tylko w trakcie ćwiczeń, ale również po treningu. Kompresja + przepływ krwi = lepsza regeneracja. Jeśli używasz ochraniaczy neoprenowych odczuwasz mniejszy ból i obrzęk w trakcie i po ćwiczeniach.

Blue Monster Sleves3Kolejną ważną korzyścią jest to, że ochraniacze neoprenowe wspierają mechanikę stawów łokciowych i kolanowych. Oczywiście, należy pamiętać, że bardzo ważna jest technika wykonywania ćwiczeń i należyte dbanie o odpowiednią mobilność stawu. Nawet najlepsze ochraniacze neoprenowe nie zabezpieczą łokci i kolan, gdy nie będziesz dbał o te elementy, ale to jest kolejny argument przemawiający za ochraniaczami neoprenowymi.

Blue Monster SlevesOchraniacze neoprenowe wspomaga również propriocepcję. Dzięki temu zmysłowi wiemy, jak ułożone są nasze kończyny bez patrzenia. Prawidłowa integracja w obrębie tego układu jest niezbędna do dobrego rozwoju odruchów, planowania i prowadzenia ruchu, regulacji napięcia mięśniowego i koordynacji pracy mięśni.

Warto, aby każdy sam przeanalizował korzyści i podjął decyzje czy włączyć do treningu odpowiednie ochraniacze neoprenowe.

Tutaj możesz porównać ochraniacze neoprenowe KLIKNIJ TUTAJ

Otagowano , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.