Figura 8 i 500 kg w martwym ciągu

Może już widziałeś albo gdzieś słyszałeś o paskach Figura 8 firmy Monster Power. Tego typu sprzętu używał chociażby Eddie Hall do ustanowienia Rekordu Świata w martwym ciągu na poziomie 500 kg podczas World Deadlift Championship w Leeds w Anglii. To, co odróżnia te paski od innych, to konstrukcja z podwójną pętlą, którą owijasz dwa razy wokół nadgarstka z gryfem sztangi umiejscowionym w miejscu skrzyżowania się pętli. Jeśli nawet puścisz całkowicie palcami sztangę, ona dalej będzie się trzymała Twoich rąk.

Paski Figura 8 są często wykorzystywane w zawodach Strong Man i zostały stworzone specjalnie pod kątem martwego ciągu, ale można je również wykorzystywać do innych ćwiczeń, w których chwyt jest ograniczeniem i trzymanie może męczyć.

Paski Figura 8 od Monster Power zbudowane są z bardzo grubej bawełny, przez to doskonale się dostosowują do kształtu nadgarstka, co gwarantuje duży komfort przy maksymalnej wytrzymałości. Każdy, kto jest związany ze sportem wie, jak to jest ważne.  Natomiast samo nakładanie jest niezwykle proste. Zakładasz jedną pętlę na nadgarstek, wkładasz paski pod gryf i drugą pętlę zakładasz znowu na nadgarstek.

Problemem z użyciem tych pasków może być to, że nie będziesz mógł po prostu puścić sztangi, bo praktycznie jesteś do niej przymocowany. Może być to ważne dla osób, które ćwiczą na maksymalnych ciężarach z tendencją do omdleń, lub odczuwają ból w jakiejś części ciała i chcieliby szybko pozbyć się ciężaru. Należy zwrócić na to szczególną uwagę.

Ogólnie rzecz biorąc paski Figura 8 Monster Power nie przypominają innych dostępnych na polskim rynku i są świetnym wyborem wszędzie tam, gdzie uchwyt może sprawiać problem a ty chcesz podnieś swoje osiągi. Na pewno są warte uwagi.

Otagowano , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.