Informacja odnośnie Mistrzostw Europy XPC

Poniżej prezentujemy aktualne (13.03.2020) stanowisko organizatora Mistrzostw Europy federacji XPC.

„Komunikat w sprawie organizacji Mistrzostw Europy XPC 3-5.04.2020

Witam Serdecznie
zawodnicy, trenerzy i kibice
W związku z aktualną sytuacją spowodowaną coronawirusem w naszym kraju, jako organizatorzy zawodów z ramienia federacji XPC, staramy się na bieżąco obserwować rozwój sytuacji aby w razie potrzeby podejmować odpowiednie kroki związane z zaplanowanym wydarzeniem i ewentualną zmianą terminu.

Wszyscy doskonale wiemy o tym, że ryzyko związane z zakażeniem koronawirusem na tego typu imprezie jak nasza jest znacznie niższe, niż w przypadku innych zagrożeń występujących w codziennym życiu, związanych np. z korzystaniem z centrów handlowych, środków transportu publicznego, urzędów, biurowców itp. itd. ale jak wszyscy wiemy w obecnej sytuacji decyzje co do pozwoleń lub zakazów organizacji tego typu imprez wydają służby do tego powołane a my, jako organizatorzy i uczestnicy musimy się do tego dostosować.

W związku z powyższym nasze stanowisko jest następujące: jeżeli po zakończeniu aktualnie obowiązującego 14 dniowego zakazu organizacji imprez sportowych, zgromadzeń itp. wszystko wróci do normy, to nasza impreza odbędzie się w zaplanowanym terminie 3-5 kwietnia (mamy na to zarezerwowane inne miejsce – Siedlce), jeśli zaś okoliczności będą nadal niesprzyjające, to maksymalnie do dnia 29 marca ogłosimy nowy termin zawodów. Jednakże biorąc pod uwagę charakter i dynamikę oraz ewentualność negatywnego rozwoju sytuacji, to chcę podkreślić, że jesteśmy już przygotowani na ewentualną zmianę terminu zawodów, o czym będziemy informować w stosownych komunikatach.

Póki co proszę wszystkich o zachowanie spokoju, starajmy się nie ulegać panice i nie dajmy się zwariować wszechobecnej psychozie strachu z premedytacją kreowanej przez środki masowego przekazu,

Ze sportowym pozdrowieniem
XPC Poland”

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.