Sezon czas zacząć!!!

logo PUTS

Jeśli Mistrzostwa Polski, to Zalesie. Ta mała miejscowość znana jest z gościnności oraz organizacji wspaniałych zawodów rangi międzynarodowej.

Ten rok będzie przełomowy w organizacji Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Sztangi przez Polską Unię Trójboju Siłowego. Po raz pierwszy zawody będą organizowane w formule RAW oraz w specjalistycznym sprzęcie, czyli EQ. Zawody zaplanowane są na 12 – 13 kwietnia 2014 roku. W pierwszym dniu odbędą się MMP w formule RAW federacji GPC a w drugim MMP federacji WUAP w formule EQ. Prezes Polskiej Unii Pan Franciszek Szabluk, organizując te zawody w ten sposób, daje możliwość startu zawodnikom i tym samym szansę na zdobycie medali w dwóch federacjach w jeden weekend. Już wkrótce więcej szczegółów.

Regulamin Mistrzostw do pobrania

Zgłoszenie szybkie

Entry Form

Karta zgłoszeń

 

REGULAMIN

MIĘDZYNARODOWYCH MISTRZOSTW POLSKI
BENCHPRESS  RAW EQ FEDERACJI GPC/WUAP

W DNIACH 12-13.04.2014R

 

I.                   CEL ZAWODÓW

 

  1. Popularyzacja wyciskania sztangi leżąc.
  2. Integracja młodzieży i dorosłych w ramach rywalizacji sportowej.

 

II.                ORGANIZATORZY TURNIEJU

  1. Urząd Gminy w Zalesiu
  2. Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej
  3. Gminny Ośrodek Kultury w Zalesiu
  4. Uczniowski Ludowy Pożarniczy Klub Sportowy GAJ w Zalesiu
  5. Powiatowe Zarzeszenie LZS w Białej Podlaskiej

 

III.             TERMIN I MIEJSCE ZAWODÓW

  1. 12-13.04.2014 r. hala sportowa w Zespole Szkół w Zalesiu, ul. Szkolna 10

 

IV.             SPOSÓB RYWALIZACJI

  1. Zawody zostaną przeprowadzone zgodnie z przepisami (WUAP i GPC ).

Kategorie wagowe kobiet we wszystkich grupach wiekowych: 48 kg, 52 kg, 56 kg, 60 kg, 67,5 kg, 75 kg, 82,5 kg, +90 kg.

Kategorie wagowe mężczyzn we wszystkich grupach wiekowych: 52 kg, 56 kg, 60 kg, 67,5 kg, 75 kg, 82,5 kg, 90 kg, 100 kg, 110 kg, 125 kg, 140 kg, +140 kg.

 

V.                NAGRODY

Wszyscy uczestnicy Międzynarodowych Mistrzostw Polski otrzymują:

miejsca 1 – 3; medal + dyplom

miejsca 4 – 6;  dyplom

  1. Kategoria junior kobiety do lat 23;1 – 3 miejsce puchar + dyplom
  2. Kategoria open kobiety; 1 – 3 miejsce puchar + dyplom
  3. Kategoria masters kobiety; 1 – 3 miejsca puchar + dyplom
  4. Kategoria open T  16-17; 1 – 3 miejsce puchar + dyplom
  5. Kategoria open T 18-19; 1 – 3 miejsce puchar + dyplom
  6. Kategoria open juniorzy do lat 23; 1 – 3 miejsce puchar + dyplom
  7. Kategoria open seniorzy; 1 – 3 miejsce puchar + dyplom
  8. Kategoria open submasters 35-39 lat; 1-3 miejsce puchar + dyplom
  9. Kategoria open masters 50 lat; 1 – 3 miejsce puchar + dyplom
  10. Kategoria open masters do 60 lat; 1 – 3 miejsce puchar + dyplom
  11. Kategoria open masters + 60 lat: 1 – 3 miejsce puchar + dyplomKlastfikacja osobno Raw oraz EQ
    Nagrody: medale, puchary są oddzielnie RAW EQ

           

 

VI.             WARUNKI UCZESTNICTWA

  1. Strój sportowy – koszulki do łokcia, obcisły dół, wełniak, dopuszczone specjalne koszulki, dobry stan zdrowia.
  2. Opłata startowa: 30 EUR / 120 zł./ opłata na miejscu

 

VII.          WAGA/ WEGIHT

11.04.2014r.  16.00 – 19.00 wszyscy startujący w RAW

12.04.2014r. 7.00 – 9.00 wszyscy startujący w RAW

12.04.2014r. 16.00 – 19.00 wszyscy startujący w EQ

13.04.2014r. 7.00 – 9.00 wszyscy startujący w EQ

 

VIII.       PROGRAM ZAWODÓW

 

12.04.2014 r. / sobota

  1. 9.50 odprawa techniczna
  2. 10.00 uroczyste otwarcie Międzynarodowych Mistrzostw Polski – powitanie zaproszonych gości
  3. 11.00 start Teenager16-17, Teenager 18-19,  Kobiety, Juniorzy, Submasters, Masters i Open / RAW

 

13.04.2014r. / niedziela

1.    9.50 odprawa techniczna

2.    10.00 uroczyste otwarcie Międzynarodowych Mistrzostw Polski – powitanie zaproszonych gości

3.    11.00 start Teenager16-17, Teenager 18-19,  Kobiety, Juniorzy, Submasters, Masters i   Open / EQ

 

IX.             SĘDZIOWIE

  1. Sędzia główny: Andrzej Skowronek KM – Ruda Śląska
  2. Sędzia: Franciszek Szabluk Wielokrotny Mistrz Świata
  3. Sędziowie wytypowani przez Federację WUAP/ GPC
  4. Spiker: Wojciech Laszuk
  5. Spiker: Piotr Woźniak – Biała Podlaska
  6. Sekretariat Mistrzostw: Marzena Niedźwiedź, Jolanta Chaciewicz, Wiesław Rzymowski, Adrian Kamiński, Maciej Kublik

 

X.                NOCLEGI I WYŻYWIENIE

  1. Hotel Karczma w Horbowie  tel/fax +48 83 375-75-45, e-mail- wzagrodzie@pajerokarczma.pl
  2. Hotel Skala Biała Podlaska, ul.Artyleryjska 1, tel: +48 83 343 73 73, e-mail- hotel@skalabp.pl
  3.  Zajazd Leśny Firmy Pajero w Zalesiu  tel: +48 83 375-75-70
  4. Hotel LOTOS w Woskrzenicach- tel: +48 83 341-11-93, +48 83 341-11-39
  5. Hotel Pod Dębami w Kobylanach  tel: + 48 83 375 16 32, e-mail: rezerwacje@hotelpoddebami.pl
  6. Hotel LESTA w Zalesiu  tel: +48 83 375-71-29
  7. Gospodarstwo Agroturystyczne Kraciówka w Koczukówce  tel: + 48 604 535 579, e-mail- kraciowka@poczta.fm

 

XI.             POSTANOWIENIA KOŃCOWE

  1. Każdy zawodnik zawodów powinien być ubezpieczony we własnym zakresie lub przez delegujący klub.
  2. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki w czasie zawodów.
  3. Wszystkie sprawy sporne rozstrzyga Sędzia Główny w porozumieniu z organizatorem.
  4. Proszę o zgłoszenie zawodników do dnia 04.04.2014r.
  5. Więcej informacji odnośnie zawodów można uzyskać u Franciszka Szabluka (tel. 721 575 778), wuap.gminazalesie.pl, e-powerlifting.com

 

XII.          PATRONAT MEDIALNY

  • TV Lublin
  • TV Biala
  • Radio Lublin,
  • Słowo Podlasia – Roman Laszuk; redaktor sportowy
  • Słowo Podlasia – Adam Trochimiuk; fotoreporter
  • Radio Katolickie Podlasie
  • Tygodnik Wspólnota, Mateusz Połynka; redaktor sportowy
  • Gościniec Bialski
  • www.e-powerlifting.com

Boomerang silver

Lista zawodników (stan na 07.04.2014)

 

 

EQ

Women:

 

Lp.

Imię i nazwisko

Kategoria wiekowa

Kategoria wagowa

Kraj

1. Katarzyna Lorenc T 16-17 56 kg Poland
2. Marlena Sosidko T 16-17 60 kg Poland
3. Erika Buzinkayova T 18-19 52 kg Slovakia
4. Jana Vaskova T 18-19 75 kg Slovakia
5. Magdalena Sławińska T 18-19 82,5 kg Poland
6. Daniela Lastivkova J 23 67,5 kg Slovakia
7. Ewa Markowska J 23 82,5 kg Poland
8. Honorata Kaczorowska Open 56 kg Poland
9. Dagmar Liptakova Open 60 kg Slovakia
10. Julia Kosturova Open 75 kg Slovakia
11. Terezia Mila Submasters 60 kg Slovakia

 Men: 

 

Lp.

Imię i nazwisko

Kategoria wiekowa

Kategoria wagowa

Kraj

1. Kamil Lipiński T 16-17 67,5 kg Poland
2. Tomasz Witkowski T 16-17 67,5 kg Poland
3. Adrian Broda T 16-17 82,5 kg Poland
4. Damian Krasucki T 18-19 52 kg Poland
5. Vladyslaw Paletko T 18-19 90 kg Ukraine
6. Łukasz Wasyluk T 18-19 110 kg Poland
7. Paweł Miginko J 23 60 kg Poland
8. Łukasz Siawluk J 23 60 kg Poland
9. Adrian Skubisz J 23 67,5 kg Poland
10. Adrian Lipiński J 23 67,5 kg Poland
11. Daniel Jurc J 23 67,5 kg Poland
12. Jacek Brodzik J 23 67,5 kg Poland
13. Damian Wolnik J 23 67,5 kg Poland
14. Adrian Kopania J 23 75 kg Poland
15. Paweł Szudejko J 23 75 kg Poland
16. Rafał Żarnowski J 23 75 kg Poland
17. Arkadiusz Nowak J 23 75 kg Poland
18. Paweł Walczak J 23 75 kg Poland
19. Paweł Czempiel J 23 75 kg Poland
20. Mateusz Gajewicz J 23 82,5 kg Poland
21. Rafał Krawczyk J 23 82,5 kg Poland
22. Dawid Haład J 23 82,5 kg Poland
23. Daniel Samoszuk J 23 90 kg Poland
24. Mateusz Kołata J 23 90 kg Poland
25. Łukasz Kurjaniuk J 23 90 kg Poland
26. Piotr Bosek J 23 110 kg Poland
27. Dominik Popernik J 23 140 kg Slovakia
28. Marcin Zabielski Open 67,5 kg Poland
29. Tomasz Zieliński Open 75 kg Poland
30. Grzegorz Drewiela Open 75 kg Poland
31. Sylwester Kubacki Open 82,5 kg Poland
32. Jonas Anderbing Open 82,5 kg Sweden
33. Robert Wrzawiński Open 82,5 kg Poland
34. Jozef Cicvara Open 82,5 kg Slovakia
35. Volodymyr Galyga Open 82,5 kg Ukraine
36. Łukasz Kozłowski Open 82,5 kg Poland
37. Rafał Gędzier Open 82,5 kg Poland
38. Dawid Deptuch Open 90 kg Poland
39. Niklas Hakansson Open 90 kg Sweden
40. Krzysztof Zakrzewski Open 90 kg Poland
42. Przemysław Komarski Open 90 kg
43. Krzysztof Celiński Open 100 kg Poland
44. Piotr Herold Open 100 kg Poland
45. Maciej Jaśkiewicz Open 100 kg Poland
46. Sebastian Bulenger Open 110 kg Poland
47. Mateusz Lewandow Open 110 kg Poland
48. Hubert Dawidziuk Open 110 kg Poland
49. Artur Rejek Open 110 kg Poland
50. Mirosław Zakrzewski Open 125 kg Poland
51. Adam Nalewajk Open 140 kg Poland
52. Dariusz Wdowiński Open 140 kg Poland
53. Artur Kowalski Open 140 kg Poland
54. Seweryn Domański Open 140 kg Poland
55. Kamil Siemborski Open 140 kg Poland
56. Karri Kaliola Open 140 kg Poland
57. Rafał Wysocki Open 140+ kg Poland
58. Rafał Myszka Open 140+ kg Poland
59. Marcin Herok Submasters 75 kg Poland
60. Igors Marudins Submasters 82,5 kg Latvia
61. Mihails Rekaikins Submasters 100 kg Latvia
62. Juliusz Zbierski Submasters 100 kg Poland
63. Sebastian Balner Submasters 110 kg Poland
64. Adam Kozłowski Submasters 110 kg Poland
65. Tomasz Czapiewski Submasters 140 kg Poland
66. Arkadiusz Herold Masters 40-44 100 kg Poland
67. Juliusz Zbierski Masters 40-44 100 kg Poland
68. Niclas Friberg Masters 40-44 100 kg Sweden
69. Marian Mily Masters 40-44 110 kg Slovakia
70. Marcel Matej Masters 40-44 110 kg Slovakia
71. Zygmunt Wysocki Masters 45-49 82,5 kg Poland
72. Waldemar Nacewicz Masters 45-49 125 kg Poland
73. Grzegorz Peksa Masters 45-49 140 kg Poland
74. Janusz Witkowski Masters 50-54 90 kg Poland
75. Bernard  Hojka Masters 55-59 75 kg Poland
76. Zdzisław Leśniewski Masters 55-59 82,5 kg Poland
77. Franciszek Szabluk Masters 55-59 90 kg Poland
78. Wiesław Wróbel Masters 55-59 100 kg Poland
79. Stanisław Kozenko Masters 55-59 100 kg Poland
80. Krzysztof  Kołodziej Masters 55-59 100 kg Poland
81. Wojciech Nitecki Masters 55-59 110 kg Poland
82. Marian Knuth Masters 55-59 110 kg Poland
83. Antoni Kalński Masters 60-64 67,5 kg Poland
84. Zbigniew Koper Masters 60-64 75 kg Poland
85. Witold Tarkowski Masters 65-69 60 kg Poland
86. Kazimierz Tamiłowski Masters 65-69 82,5 kg Poland
87. Jan Matej Masters 65-69 90 kg Slovakia

RAW


Women:

 

Lp.

Imię i nazwisko

Kategoria wiekowa

Kategoria wagowa

Kraj

1. Marlena Sosidko T 16-17 60 kg Poland
2. Ewa Rogulska Open 67,5 kg Poland
3. Maryna Soltanova Open 67,5 kg Ukraine
4. Marzena Dowalewska Open 82,5 kg Poland
5. Slavka Ratvajska Masters 40-44 56 kg Slovakia
6. Marzena Wysocka Masters 45-49 90 kg Poland
7. Liudmyla Tsvietkova Masters 50-54 56 kg Ukraine

 

Men:

Lp.

Imie i nazwisko

Kategoria wiekowa

Kategoria wagowa

Kraj

1. Krzysztof Pruszyński T 16-17 52 kg Poland
2. Stanislaw Kotsaga T 16-17 67,5 kg Ukraine
3. Dariusz Wybraniel T 16-17 67,5kg Poland
4. Marcin Górecki T 16-17 67,5 kg Poland
5. Mateusz Czarnecki T 16-17 75 kg Poland
6. Mateusz Sawicki T 16-17 75 kg Poland
7. Tomasz Malczyk T 18-19 75 kg Poland
8. Patryk Linkiewicz T 18-19 67,5 kg Poland
9. Grzegorz Walczak T 18-19 75 kg Poland
10. Stepan Malyk T 18-19 90 kg Ukraine
11. Adrian Skubisz J 23 67,5 kg Poland
12. Jacek Brodzik J 23 67,5 kg Poland
13. Damian Gordon J 23 67,5 kg Poland
14. Rafał Oraczewski J 23 75 kg Poland
15. Adrian Kopania J 23 75 kg Poland
16. Paweł Czempiel J 23 75 kg Poland
17. Mateusz Gajewicz J 23 82,5 kg Poland
18. Rafał Krawczyk J 23 82,5 kg Poland
19. Sebastian Pawlik J 23 82,5 kg Poland
20. Mariusz Warowny J 23 90 kg Poland
21. Łukasz Kurjaniuk J 23 90 kg Poland
22. Oleksandr Slavutskyy J 23 90 kg Ukraine
23. Adam Przygoda Open 60 kg Poland
24. Michał Różcki Open 67,5 kg Poland
25. Marcin Kosowski Open 67,5 kg Poland
26. Dominik Skrzyński Open 75 kg Poland
27. Roman Śliż Open 75 kg Poland
28. Marek Tokarski Open 75 kg Poland
29. Radosław Brzoza Open 82,5 kg Poland
30. Bartosz Chyła Open 82,5 kg Poland
31. Robert Wrzawiński Open 82,5 kg Poland
32. Krzysztof Klimaszewski Open 82,5 kg Poland
33. Patryk Szypuła Open 90 kg Poland
34 Krzysztof Jaworski Open 90 kg Poland
35. Dawid Kijewski Open 90 kg Ukraine
36. Mateusz Lewandowicz Open 90 kg Poland
37. Paweł Tryborczuk Open 90 kg Poland
38. Miłosz Kazimierski Open 90 kg Poland
39. Igor Vinyarski Open 100 kg Ukraine
40. Adam Chyła Open 100 kg Poland
41. Konrad Czupryn Open 100 kg Poland
42. Mirosław Orłowski Open 100 kg Poland
43. Oleg Palamarchuk Open 110 kg Ukraine
44. Sebastian Bulenger Open 110 kg Poland
45. Peter Hallberg Open 110 kg Sweden
46. Daniel Makowski Open 110 kg Poland
47. Artur Rejek Open 110 kg Poland
48. Volodymyr Lebanskyi Open 110 kg Ukraine
49. Waldemar Jóźwik Open 110 kg Poland
50. Pavlov Yevheniy Open 125 kg Ukraine
51. Tomasz Chwalczuk Open 125 kg Poland
52. Łukasz Kuzioła Open 125 kg Poland
53. Tomasz Chwalczuk Open 125 kg Poland
54. Tomasz Czapiewski Open 140 kg Poland
55. Dariusz Wdowiński Open 140 kg Poland
56. Artur Kowalski Open 140 kg Poland
57. Kamil Siemborski Open 140 kg Poland
58. Bartosz Chałaj Open 125 kg Poland
59. Artur Kiczuk Open 140 kg Poland
60. Rafał Wysocki Open 140+ kg Poland
61. Rafał Myszka Open 140+ kg Poland
62. Marek Suchodolski Masters 40-44 67,5 kg Poland
63. Bogdan Kropidłowski Masters 40-44 75 kg Poland
64. Hovhannes Yazichyan Masters 40-44 90 kg Armenia
65. Michał Kijański Masters 40-44 100 kg Poland
66. Andrzej Kruczyński Masters 40-44 110 kg Poland
67. Oleg Palamarchuk Masters 40-44 110 kg Ukraine
68. Dariusz Formella Masters 40-44 110 kg Poland
69. Zbigniew Wawrzyniak Masters 40-44 110 kg Poland
70. Artur Rejek Masters 40-44 110 kg Poland
71. Krzysztof Chowaniak Masters 40-44 125 kg Poland
72. Zygmunt Wysocki Masters 45-49 82,5kg Poland
73. Jerzy Kot Masters 45-49 140 + kg Poland
74. Witold Golus Masters 50-54 100 kg Sweden
75. Zdzisław Leśniewski Masters 55-59 82,5 kg Poland
76. Oleksii Khromenkov Masters 55-59 100 kg Ukraine
77. Krzysztof  Kołodziej Masters 55-59 100 kg Poland
78. Jan Gołąbek Masters 55-59 110 kg Poland
79. Wojciech Nitecki Masters 55-59 110 kg Poland
80. Marian Knuth Masters 55-59 110 kg Poland
81. Antoni Kaliński Masters 60-64 67,5 kg Poland
82. Zbigniew Koper Masters 60-64 75 kg Poland
83. Witold Tarkowski Masters 65-69 60 kg Poland
84. Kazimierz Tamiłowski Masters 65-69 82,5 kg Poland
85. Wiesław Dąbrowski Masters 70-74 75 kg Poland
86. Mirosław Orłowski Masters 70-74 100 kg Poland

 

 

 


Tagi , , , , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.