Co możesz zyskać stosując neoprenowe ochraniacze?

Ochraniacze na kolana z neoprenu są elementem sprzętu, zakładanym przez zawodników głównie w celu chronienia kolan przed urazami.

Różnią się one od ortopedycznych stabilizatorów tym, że nie służą do odciążenia już kontuzjowanego kolana, a do podnoszenia maksymalnych ciężarów i przeciążania mięśni w maksymalny sposób, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa.

Pierwszą zaletą ochraniaczy jest ich kompresja. Monstery wykonane z neoprenu o grubości 7 milimetrów pozwalają zwiększyć przepływ krwi do kolana oraz zapewnić lepsze dogrzanie przed i w trakcie treningu. Jednocześnie wielu zawodników ceni sobie ich wsparcie jeśli chodzi o zmniejszanie bólu kolan i ich opuchlizny.

Kolejną zaletą ochraniaczy na kolana jest lepsza stabilizacja podczas treningu nóg lub ćwiczeń dwubojowych. Kompresja zapewnia zwiększoną propriocepcję, czyli innymi słowy zmysł czucia i orientacji ułożenia naszych części ciała. Dzięki temu polepszasz swoją mechanikę ruchu, a ćwiczenie wykonywane jest bardziej efektywnie.

Największą zaletą neoprenów dla osób trenujących pod wyniki w sportach siłowych jest ich lekkie wsparcie na samym dole przysiadu, pozwalające dołożyć kilka kilogramów. Sztywny materiał Monsterów rozciąga się, gdy zawodnik wykonuje fazę ekscentryczną ćwiczenia, a następnie na dole ruchu przy odbiciu się zapewnia dodatkową pomoc. Wielu zawodników proponuje kupno rozmiaru o jeden mniejszego niż zalecany, w celu osiągnięcia maksymalnych korzyści z efektu odbicia.

Neoprenowe ochraniacze różnią się od tak zwanych taśm na kolana tym, że ich użycie jest dozwolone w zawodach klasycznego trójboju siłowego. Nie uciskają one również tak rzepki jak taśmy, zatem ich długotrwałe stosowanie nie przynosi szkód dla kolan. Z drugiej strony, taśmy są elementem sprzętu zaprojektowanym do dodawania jak największej ilości ciężaru, zatem oferują one znacznie większą pomoc niż ochraniacze.

Konstrukcja twardszych, niebieskich neoprenów Monster przeznaczona jest dla osób nieco bardziej zaawansowanych. Dobrze wykorzystane niebieskie ochraniacze są w stanie przenieść trening przysiadów na wyższy poziom.

Z kolei czerwone neopreny przeznaczone są dla osób nieco mniej zaawansowanych. Ze względu na ich nieco mniejszą sztywność, mogą one sprawdzić się lepiej w sportach, w których potrzebujemy większej swobody ruchu, takich jak podnoszenie ciężarów czy crossfit.

Tutaj możesz porównać ochraniacze neoprenowe KLIKNIJ TUTAJ

Możliwość komentowania została wyłączona.