Jakie buty do przysiadów wybrać?

Jakie buty do przysiadów wybrać?

Czy każde buty na siłownie są odpowiednie? Takie firmy jak Adidas z butami Powerlift i Adipower czy Nike ze swoim modelem Romelos, słyną od lat ze swoich butów do podnoszenia ciężarów. Jednak ostatnio na rynku pojawił się również model IMPETUS marki Monster Power, które mają wiele pozytywnych opinii wśród profesjonalnych zawodników. Oni wykorzystują te buty do przysiadów i ogólnego treningu na siłowni, sprawdź czy warto? 

Buty do przysiadów, czy buty do Trójboju Siłowego powinny mieć mnóstwo funkcji poprawiających komfort, wydajność i stabilność. Ta ostatnia cecha powinna być dla ciebie najważniejsza. Ponieważ pewnie ostatnią rzeczą, jakiej chcesz z dużym ciężarem na plecach, jest utrata równowagi lub chwianie się stóp i kostek. Buty, które są miękkie i świetnie nadają się do biegania czy skakania, pochłaniając część uderzeń lądowania, nie nadają się jednak do przysiadów.  

Wybór odpowiedniej pary butów do podnoszenia ciężarów, przysiadów, czy każdego ćwiczenia wymagającego stabilnej postawy. To może całkowicie zmienić twój trening siłowy, ponieważ mogą one potencjalnie pomóc w ustawieniu cię w lepszych pozycjach i zmniejszeniu zużycia stawów, ścięgien, a przez to zapobiegać kontuzjom. Nie mówiąc już o zwiększeniu ciężaru w twoich ćwiczeniach. 

Co wybrać?

Jeśli porównamy stosunek ceny do jakości, butów do Trójboju Siłowego czy Podnoszenia Ciężarów marki Monster Power, Nike, Adidas czy Reebok, na uwagę zasługuje model IMPETUS Monster Power. Te buty przy optymalnej cenie mają wiele cennych cech. Przede wszystkim mają piętę na wysokości 20 mm w porównaniu z poziomem palców, aby poprawić twoją pozycję podczas przysiadów, podrzucania i rwania. W lepszym pozycjonowaniu stopy pomagają dwa paski, które bardzo dobrze ustawiają i ściskają ją w górnej części. W dolnej części buty te zapewniają stabilność dzięki szerokiej, płaskiej podeszwie zewnętrznej, która wysoko otacza piętę. Sztywna podeszwa środkowa natomiast, ma na celu zoptymalizowanie przenoszenia mocy podczas eksplozywnego podnoszenia.

Niezależnie, jeśli to czego poszukujesz to są buty do przysiadów lub podnoszenia ciężarów męskie, czy buty damskie. Niezależnie czy mają być to tanie buty czy drogie buty. Warto sprawdzić czy spełniają te funkcję, których potrzebujesz do efektywnego, bezpiecznego treningu. Twój wysiłek włożony na treningu powinien być bezpieczny i przynosić założony cel. 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.