Bench Monster wyższy poziom treningu

Bench Monster wyższy poziom treningu

Monster POwer2Do napisania tego artykułu zachęcili mnie profesjonalni zawodnicy Trójboju Siłowego i Wyciskania Leżąc, którzy na stałe do swojego treningu włączyli Monstera. Zwracali uwagę na to, że Monster zastępuje im wiele ćwiczeń, które wykonywali do tej pory w budowaniu siły. Po zebraniu tego wszystkiego pozwolę sobie tę wiedzę przekazać Wam poprzez stronę internetową www.e-powerlifting.com.

BelkaPierwszym ćwiczeniem są doprosty, czyli wyciskanie od belki różnej wysokości, położonej na klatce piersiowej, ciężaru większego od tego, który zazwyczaj stosujemy w treningu. Monster zastępuje to ćwiczenie właśnie poprzez możliwość zastosowania większego obciążenia, a poprzez swoją budowę w górnej fazie pomaga najmniej, a o to chodzi w doprostach. Dodatkowo wyciskając w Monsterze prowadzimy sztangę przez cały ruch, co czyni to ćwiczenie jeszcze bardziej efektywnym.

ŁańcuchBlack Monster PowerDrugim ćwiczeniem jest wyciskanie z łańcuchami zawieszonymi na sztandze, które mają za zadanie zwiększać jej ciężar w miarę jak pokonuje ona drogę do góry. Świetne ćwiczenie do budowania dynamiki. Wypisz – wymaluj Monster. On właśnie taką funkcję spełnia. Na samym dole przy klatce piersiowej jego moc jest największa i z każdym centymetrem mięśnie wykonują większą pracę. Uczymy się w sposób eksplozyjny rozpoczynać ruch z klatki piersiowej, co pozwala podnosić większe ciężary.

ŁańcuchKolejnym ćwiczeniem jest wyciskanie z gumami podwieszonymi od góry do sztangi, bądź zaczepionymi od dołu. Ćwiczenie to również poprawia dynamikę i wzmacnia drugą fazę wyciskania.  Myślę, że tutaj nie muszę opisywać podobieństwa, ponieważ każdy, kto sobie wyobrazi wyciskanie w Monsterze sam je zauważy.

Red Monster PowerNastępnym ćwiczeniem jest aktywne opuszczanie, czyli opuszczanie ciężaru większego niż jedno maksymalne powtórzenie a następnie partnerzy treningowi zabierają sztangę i odkładają ją na stojaki. Ćwiczenie to stosuje się w celu treningu, między innymi, układu nerwowego. Monster nie dość, że pozwala opuszczać ciężar większy od jednego maksymalnego powtórzenia, to jeszcze pozwala ciężar ten wycisnąć, co czyni te ćwiczenie jeszcze bardziej efektywnym i nie angażuje tak wielu partnerów treningowych.

Myślę, że w tym krótkim artykule nie opisałem wszystkich możliwości treningu w Monsterze i zapewne macie jeszcze jakieś swoje pomysły. Nie tylko ja, ale wielu profesjonalistów wyciskania jest zachwyconym ćwiczeniem w Monsterze i nie wyobraża Monster Power Bench Presssobie swojego treningu bez niego. Wielu z nich powtarza, że przyczynił się do ruszenia z miejsca z ciężarem po długim okresie przestoju. Dzięki temu, że są różne wersje, można go dopasować do swojego poziomu wytrenowania. Warto rozważyć włączenie go na stałe do treningu i korzystać z jego wielkich możliwości.

Więcej o Monsterze znajdziesz TUTAJ.

Możliwość komentowania została wyłączona.