Wyniki Międzynarodowych Mistrzostw Polski Zalesie 2014

Zalesie

W sobotę i w niedzielę byliśmy światkami rywalizacji zawodników podczas odbywających się w Zalesiu Międzynarodowych Mistrzostw Polski  w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W tym roku po raz pierwszy mistrzostwa zostały przeprowadzone zarówno w formule RAW jak i EQ.

Do formuły RAW należała sobota. Fascynujący pojedynek na ciężary toczyli ze sobą Artur Rejek i Bartosz Chalaj. Pierwszy ostatecznie skończył rywalizację na 242,5 kg, a drugi, chociaż podchodził do 240 kg, uporał się z ciężarem 230 kg.

logo PUTS

W niedzielę rywalizowali zawodnicy w formule EQ. Zarówno Panie jak i Panowie dostarczyli niesamowitych wrażeń. Pierwszym wydarzeniem było pobicie Rekordu Polski w kategorii juniorów 16-17 lat przez Marlenę Sosidko z Zalesia, który od niedzieli wynosi 75 kg. Kolejny popis swojej mocy dały zawodniczki ze Słowacji. Dagmar Liptakova  ostatecznie zakończyła rywalizację na 127,5 kg, chociaż blisko było 132,5 kg, co byłoby nowym Rekordem Świata. Natomiast Julia Kusturova uporała się z ciężarem 162,5 kg. Ta znana ze światowych pomostów zawodniczka, przyzwyczaiła już wszystkich kibiców, że granica jej możliwości jest ciężka do przewidzenia. W śród mężczyzn wyniki były równie fascynujące. Kategorię 82,5 kg zwyciężył słowacki zawodnik Jozef Cicvara z wynikiem 250,5 kg, co jest nowym Rekordem Słowacji. Kategorię 90 kg zwyciężył Dawid Deptuch z wynikiem 260 kg. Nie tylko w Polsce, ale też i na świecie kategorię do 100 kg zdominował Piotr Herold i tak było i tym razem. Po zaliczeniu w pierwszej próbie 300 kg, Piotr dwukrotnie atakował swój rekord wszechwag i podchodził do 350 kg. Jednak tym razem sztanga okazała się za ciężka.

Tutaj są pełne wyniki

Tagi , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.